OK
Modelowanie komputerowe dla przyszłości bezpiecznej chemii
 

QSAR LAB

 

QSAR Lab jest spółką typu B+R, której siłą napędową jest wysoce wykwalifikowana kadra badawcza. Zespół QSAR Lab to specjaliści z zakresu komputerowego projektowania nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii i statystyki chemicznej oraz chemometrii.

 

OCENIAMY

bezpieczeństwo substancji chemicznych i nanomateriałów

 

PROJEKTUJEMY

nowe substancje chemiczne i nanomateriały metodami komputerowymi

 

PRZEWIDUJEMY

właściwości fizykochemiczne i toksyczność chemikaliów i nanomateriałów

Metody komputerowe

 

PODSTAWOWE ZALETY METOD KOMPUTEROWYCH:

 

OSZCZĘDNOŚĆ

znaczne ograniczenie kosztów i czasu badań

 

WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

ponad 1000x większa efektywność w porównaniu z badaniami eksperymentalnymi

 

OCHRONA ZWIERZĄT

brak konieczności badań na zwierzętach laboratoryjnych 

 

Ocenę bezpieczeństwa nowoprojektowanych związków chemicznych prowadzimy zgodnie ze standardami prawa europejskiego określanymi przez m. in. Rozporządzenie REACH (1907/2006/WE) (2018/1881/UE), Rozporządzenie dotyczące produktów kosmetycznych (1223/2009/WE), Rozporządzenie dotyczącego środków ochrony roślin (1107/2009/WE)

Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.

Oferta

 

Zapraszamy do współpracy oferując możliwość wykonywania badań zleconych, a także wspólnej realizacji projektów naukowo-wdrożeniowych. Zakres oferowanych przez nas usług badawczych obejmuje wsparcie w projektowaniu nowych substancji chemicznych z wykorzystaniem metod komputerowych, analiza właściwości fizyko-chemicznych i toksyczności substancji metodami in silico oraz doradztwo w zakresie wykorzystania i bezpieczeństwa nanomateriałów.

Oferujemy również szkolenia w zakresie wykorzystania metod komputerowych w projektowaniu i ocenie ryzyka nowych związków chemicznych, zaawansowanych metod analizy i wizualizacji danych analitycznych oraz statystycznej obróbki danych

 

Aktualności

QSAR Lab członkiem Śląskiego Klastra Nano

Firma QSAR Lab została członkiem Śląskiego Klastra Nano. Celem tej organizacji jest wspieranie przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii w oparciu o współpracę między sektorem naukowym i gospodarczym.

zobacz więcej

Spotkanie członków projektu RiskGONE i NanoSolveIT na Cyprze

W dniach 3-5 lipca w Limassol na Cyprze odbyło się drugie spotkanie członków projektu NanoSolveIT i RiskGone.

zobacz więcej

Konferencja ChemBiŚ w Gdańsku

W piątek 28 czerwca w Gdańsku odbyła się konferencja ChemBiŚ, której byliśmy głównym sponsorem.

zobacz więcej

Kontakt

QSAR Lab sp. z o.o.
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

+48 513 041 081

contact@qsarlab.com

Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Czytaj więcej Zgoda