OK
Modelowanie komputerowe dla przyszłości bezpiecznej chemii
 

QSAR LAB

 

QSAR Lab jest spółką typu B+R, której siłą napędową jest wysoce wykwalifikowana kadra badawcza. Zespół QSAR Lab to specjaliści z zakresu komputerowego projektowania nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii i statystyki chemicznej oraz chemometrii.

 

OCENIAMY

bezpieczeństwo substancji chemicznych i nanomateriałów

 

PROJEKTUJEMY

nowe substancje chemiczne i nanomateriały metodami komputerowymi

 

PRZEWIDUJEMY

właściwości fizykochemiczne i toksyczność chemikaliów i nanomateriałów

Metody komputerowe

 

PODSTAWOWE ZALETY METOD KOMPUTEROWYCH:

 

OSZCZĘDNOŚĆ

znaczne ograniczenie kosztów i czasu badań

 

WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

ponad 1000x większa efektywność w porównaniu z badaniami eksperymentalnymi

 

OCHRONA ZWIERZĄT

brak konieczności badań na zwierzętach laboratoryjnych 

 

Ocenę bezpieczeństwa nowoprojektowanych związków chemicznych prowadzimy zgodnie ze standardami prawa europejskiego określanymi przez m. in. Rozporządzenie REACH (1907/2006/WE) (2018/1881/UE), Rozporządzenie dotyczące produktów kosmetycznych (1223/2009/WE), Rozporządzenie dotyczącego środków ochrony roślin (1107/2009/WE)

Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.

Oferta

 

Zapraszamy do współpracy oferując możliwość wykonywania badań zleconych, a także wspólnej realizacji projektów naukowo-wdrożeniowych. Zakres oferowanych przez nas usług badawczych obejmuje wsparcie w projektowaniu nowych substancji chemicznych z wykorzystaniem metod komputerowych, analiza właściwości fizyko-chemicznych i toksyczności substancji metodami in silico oraz doradztwo w zakresie wykorzystania i bezpieczeństwa nanomateriałów.

Oferujemy również szkolenia w zakresie wykorzystania metod komputerowych w projektowaniu i ocenie ryzyka nowych związków chemicznych, zaawansowanych metod analizy i wizualizacji danych analitycznych oraz statystycznej obróbki danych

 

Aktualności

Program Stażowy

Firma QSAR Lab otwiera PROGRAM STAŻOWY na rok 2021. Zapraszamy do kontaktu osoby młode, ambitne, pragnące dowiedzieć się więcej o chemometrii, komputerowym projektowaniu nowych substancji, ocenie bezpieczeństwa substancji chemicznych i nanomateriałów. A to wszystko pod opieką naszego Zespołu Naukowego.

zobacz więcej

Doktorat wdrożeniowy w QSAR Lab

Z dumą informujemy, że firma QSAR Lab uczestniczy w programie doktoratu wdrożeniowego, a Filip Stoliński, członek zespołu QSAR Lab, rozpoczął właśnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim i w Firmie QSAR Lab.

zobacz więcej

Rekrutujemy!

 
W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy nowych członków zespołu QSAR Lab.


zobacz więcej

Kontakt

QSAR Lab Sp. z o.o.
ul. Trzy Lipy 3, budynek B
80-172 Gdańsk

+48 795 160 760 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Czytaj więcej Zgoda