O firmie

O firmie

QSAR Lab od początku swej działalności przenosi chemię z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej. Oferta firmy obejmuje szereg specjalistycznych usług z zakresu chemii obliczeniowej i toksykologii. Przy użyciu metod in silico, analizy danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, pomożemy Ci zwiększyć wydajność prowadzonych badań, obniżyć ich koszt i wprowadzić je na wyższy stopień innowacyjności.

Na co dzień nasza wiedza i oferowane usługi wspierają rozwój jednostek przemysłowych i naukowych, w takich branżach jak chemiczna, agrochemiczna, przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Nasze działania to synergia cyfryzacji, założeń Green Deal w zakresie chemii obliczeniowej oraz Safe and sustainable by design.

Projektowanie
100%
Wdrażanie
100%
Analiza
100%

Za funkcjonowanie Spółki w obszarze badawczo-rozwojowym oraz za nadzór naukowy nad realizowanymi usługami odpowiada Prezes QSAR Lab, Prof. dr hab. Tomasz Puzyn – uznany na Świecie specjalista w dziedzinie chemoinformatyki i chemii środowiska.

Interdyscyplinarny zespół badawczy spółki tworzą specjaliści z zakresu komputerowego projektowania i analizy nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii, statystyki chemicznej i  chemometrii oraz uczenia maszynowego i AI.

Działalność badawczo - rozwojowa

Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona przez firmę dotyczy opracowania innowacyjnych metod komputerowych na potrzeby projektowania i oceny ryzyka zdrowotnego zaawansowanych technologicznie nanocząstek i nanomateriałów.

Firma QSAR Lab jest pionierem w zakresie komputerowego modelowania aktywności biologicznej/toksyczności/właściwości fizykochemicznych nanomateriałów. Członkowie Zespołu jako pierwsi dostosowali metodykę QSAR/QSPR do specyfiki nanocząstek.  

Obecnie QSAR Lab bierze udział w realizacji wielu projektów badawczo-rozwojowych finansowanych z międzynarodowego programu ramowego Unii Europejskiej HORYZONT 2020 (PATROLS, RiskGONE, NanoSolveIT, CompSafeNano, DIAGONAL, PROMISCES, NOUVEAU) oraz projektów finansowanych z programu Szybka Ścieżka NCBR.

Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.

Start

Marzec 2018

Projekt PATROLS - HORYZONT 2020

Grudzień 2018

Projekt NanoSolveIT - HORYZONT 2020

Październik 2019

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Październik 2020

Projekt CompSafeNano - HORYZONT 2020

Listopad 2020

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Luty 2021

Nagroda Pomorski Gryf Gospodarczy dla OSAR Lab

Grudzień 2021

Projekt PeptAIm - Szybka Ścieżka NCBR

Lipiec 2022

Raport QSAR Lab dla ECHA - zapoczątkowanie aplikacji nanoNAMs

Kwiecień 2016

Powstanie spółki QSAR Lab Sp. z o. o.

Grudzień 2018

Projekt RiskGONE - HORYZONT 2020

Sierpień 2019

QSAR Lab członkiem Śląskiego Klastra Nano

Grudzień 2019

Projekt NanoQSAR Toolbox - Szybka Ścieżka NCBR

Październik 2020

Projekt DIAGONAL - HORYZONT 2020

Listopad 2020

Rozszerzenie projektu NanoQSAR Toolbox

Sierpień 2021

Projekt PROMISCES - HORYZONT 2020

Lipiec 2022

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Wrzesień 2022

Projekt NOUVEAU - HORYZONT 2020
qsar_main
Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami...