O firmie

O firmie

QSAR Lab od początku swej działalności przenosi chemię z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej. Oferta firmy obejmuje szereg specjalistycznych usług z zakresu chemii obliczeniowej i toksykologii. Przy użyciu metod in silico, analizy danych, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, pomożemy Ci zwiększyć wydajność prowadzonych badań, obniżyć ich koszt i wprowadzić je na wyższy stopień innowacyjności.

Na co dzień nasza wiedza i oferowane usługi wspierają rozwój jednostek przemysłowych i naukowych, w takich branżach jak chemiczna, agrochemiczna, przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Nasze działania to synergia cyfryzacji, założeń Green Deal w zakresie chemii obliczeniowej oraz Safe and sustainable by design.

Projektowanie
100%
Wdrażanie
100%
Analiza
100%

Za funkcjonowanie Spółki w obszarze badawczo-rozwojowym oraz za nadzór naukowy nad realizowanymi usługami odpowiada Prezes QSAR Lab, Prof. dr hab. Tomasz Puzyn – uznany na Świecie specjalista w dziedzinie chemoinformatyki i chemii środowiska.

Interdyscyplinarny zespół badawczy spółki tworzą specjaliści z zakresu komputerowego projektowania i analizy nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii, statystyki chemicznej i  chemometrii oraz uczenia maszynowego i AI.

Działalność badawczo - rozwojowa

Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona przez firmę dotyczy opracowania innowacyjnych metod komputerowych na potrzeby projektowania i oceny ryzyka zdrowotnego zaawansowanych technologicznie nanocząstek i nanomateriałów.

Firma QSAR Lab jest pionierem w zakresie komputerowego modelowania aktywności biologicznej/toksyczności/właściwości fizykochemicznych nanomateriałów. Członkowie Zespołu jako pierwsi dostosowali metodykę QSAR/QSPR do specyfiki nanocząstek.  

Obecnie QSAR Lab bierze udział w realizacji wielu projektów badawczo-rozwojowych finansowanych z międzynarodowego programu ramowego Unii Europejskiej HORYZONT 2020 (PATROLS, RiskGONE, NanoSolveIT, CompSafeNano, DIAGONAL, PROMISCES, NOUVEAU) oraz projektów finansowanych z programu Szybka Ścieżka NCBR.

Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.

Start

Marzec 2018

Projekt PATROLS - HORYZONT 2020

Grudzień 2018

Projekt NanoSolveIT - HORYZONT 2020

Październik 2019

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Październik 2020

Projekt CompSafeNano - HORYZONT 2020

Listopad 2020

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Grudzień 2020

Nagroda Pomorski Gryf Gospodarczy

Październik 2021

Nagroda Pomorski Gryf Gospodarczy dla OSAR Lab

Lipiec 2022

Program stażowy QSAR Lab dla młodych naukowców

Kwiecień 2024

Projekt CircEl-Paper - HORIZON Research and Innovation Actions

Lipiec 2024

Projekt NANO-ENGINE - HORIZON EIC Grants

Sierpień 2024

Projekt PLANETS - Horyzont Europa

Kwiecień 2016

Powstanie spółki QSAR Lab Sp. z o. o.

Grudzień 2018

Projekt RiskGONE - HORYZONT 2020

Sierpień 2019

QSAR Lab członkiem Śląskiego Klastra Nano

Grudzień 2019

Projekt NanoQSAR Toolbox - Szybka Ścieżka NCBR

Październik 2020

Projekt DIAGONAL - HORYZONT 2020

Listopad 2020

Rozszerzenie projektu NanoQSAR Toolbox

Sierpień 2021

Projekt PROMISCES - HORYZONT 2020

Grudzień 2021

Projekt PeptAIm - Szybka Ścieżka NCBR

Lipiec 2022

Raport QSAR Lab dla ECHA - zapoczątkowanie aplikacji nanoNAMs

Wrzesień 2022

Projekt NOUVEAU - HORYZONT 2020

Czerwiec 2024

Nagroda Primum Cooperatio

Październik 2024

Projekt ALCHEMISSTS - Horyzont Europa
qsar_main
Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami...